Pokkeri reeglid

Erinevaid pokkeriliike on üle saja ning kõigil neist on erinev nimi ning kuskil neid kõiki ka mängitakse. Seetõttu tasub enne turniiris osalemist või sõpradega mängimist kokku leppida, millist mängu ja milliste reeglite järgi mängima hakkate. Populaarseimad mängud on Texas Hold’em ja Omaha. Kuna pokker on populaarne olnud juba kaks sajandit, on arusaadav, et mängu reeglid on vahepeal natuke muutunud. Selgitame allpool, kuidas mängida kahte põhilisemat pokkeriliiki.
Texas Hold’em ja Omaha reeglid
Huvitav on teada seda, et Texas Hold’em oli lubatud kõikjal maailams välja arvatud… Texases. Mängu eesmärk on parima kombinatsiooniga kõiki vastaseid võita ning saada endale enda ja teiste panustatud raha. Ainus erinevus Omahaga on see, et algul jagatakse kätte mitte neli, vaid kaks kaarti.

Kaardikombinatsioonid
Pokkeris (optibet) on 10 kombinatsiooni, mille järgi aru saada, kes võidab. Oluline on meeles pidada, et ideaalne kombinatsioon moodustub kaaridest, mis ei ole ainult mängija käes, vaid võtavad arvesse ka laualolevaid kaarte.

Suurim kaart – kui ühtegi kombinatsiooni pole, võetakse arvesse suurimat käesolevat kaarti;
Paar – kaks ühesuguse väärtusega kaarti;
Kaks paari – kaks kaarti, millel leiduvad paarilised;
Kolmik – kolm sarnase tugevusega kaarti;
Rida – viis järjestikust kaarti;
Mast – viis ühest mastist kaarti;
Maja – üks kolm ja üks paar;
Nelik – neli sarnase tugevusega kaarti;
Mastirida – viis järjestikust ühest mastist kaarti;
Kuninglik mastirida – ühest mastist äss, kuningas, emand, sõdur ja kümme.

Kaartide lauale jagamisel tasub jälgida seda, kuidas reageerivad tulnud kaartidele mängukaaslased, kuna kehakeelest võib tihti aru saada, millised kaardid mängija käes on. Oma mänguoskuse ja loogika treenimiseks tasub algust teha internetipokkeriga, kus võib mängida ka ilma pärisraha panustamata.