Parimad riigid, kuhu koheselt elama minna

Uut elukohta ja riiki vaadates mõeldakse paljude aspektide peale. Oluline on see, et elukvaliteet oleks keskmisest kõrgem. Samuti vaadatakse, kas kohalik kultuur ja elu-olu on ikka vastuvõetav. Kui kultuurilised erinevused on meeletult suured, siis ei pruugi sihtriik absoluutselt atraktiivse valikuna tunduda ja võib potentsiaalsete kandidaatide nimekirjast täielikult kaduda. Järgnevalt koostame nimekirja riikidest, mis võiksid eestlaste jaoks olla parimad riigid (vähemalt ajutiselt) ära kolimiseks.

Ameerika Ühendriigid

USA on tohutu suur riik, mis koosneb paljudest osariikidest. Need osariigid erinevad teineteisest üsna palju. Näiteks Georgia on traditsioonilisem lõunaosariik, kus on konservatiivsemad inimesed ja palavam kliima. Samas on Washingtoni osariik pigem liberaalne ja eestlastele tuttava kliimaga, kuigi kohati on sadu isegi veel rohkem. Kuna riigis räägitakse inglise keelt, siis ei tohiks seal hakkama saamine paljudele eestlastele üle jõu käia.

Suurbritannia

Sarnaselt Ameerika Ühendriikidele on ka Suurbritannias ametlikuks riigikeeleks inglise keel, muutes paljudele eestlastele kolimise hõlpsamaks. Nimelt on Eestis inglise keele õpetamine kohustuslik pea kõikides koolides, nii et teatava taseme on omandanud kõik kunagised kooliõpilased. Kliima on Eestile pigem sarnane, aga majanduslik heaolu keskmisest kindlasti kõrgem. Hinnad on küll kallimad, aga samas on palgadki sellevõrra suuremad.

Soome

Juba on suur hulk eestlasi läinud Soome, et otsida paremaid elamis- ja töötingimusi. Nii mõnedki inimesed on teinud endale järgneva plaani: teenida Soomes suurem hulk raha ja siis tuua paras protsent sellest tagasi Eestisse, näiteks 85% tervest teenitud palgast. Võrreldes kodumaisete palkadega on Soomes tunduvalt paremad töötasud. Isegi teenindussektori tunnipalkades võib olla tervelt mitmekordne vahe. Rääkimata sellest, et kõrgepalgalistel ametikohtadel on samuti olulised palgalõhed võrreldes Eestiga. Siiski tasub mainimist, et Soomes on elamiskulud üsna kallid. See tähendab, et koha peal elades läheks suurem osa kõrgest palgast elukoha ja toidu peale.

Norra

Norras on veelgi kõrgemad palgad kui Soomes, ent see-eest on sinna tunduvalt raskem tööle saada. Teenindussektoris on otse loomulikult nõutud norra keele oskus, mida on raskem selgeks õppida võrreldes soome keelega. Koha peal elamine on äärmiselt kallis, kuid mõned eestlased on suutnud osaliselt Norras elamist tasakaalustada Eestisse raha toomisega.