Kuidas pokkerit mängides endast mitte algaja muljet jätta

Millegagi tegelema hakates võib igaüks teha vigu ning küsida võhiklikke küsimusi. Samas on pokker mäng, kus algaja mulje jätmine võib olla riskantne. Kuidas mängida nii, et näeksid teiste silmis välja kui kogenud pokkerimängur?

 

  1. Tunne mängureegleid. Mäng ise kuigi keeruline pole, ent selle teevad keeruliseks panustamise strateegiad ja kõik muu. Seega, kui tahad hästi mängida, pead alustuseks mängureeglid täiesti selgeks saama ning seejärel vaikselt edasi liikuma. Tänapäeval on lihtne õppida näiteks Youtube’i abiga
  2. Õpi kombinatsioonid nii selgeks, et neid une pealt teaksid. Algajatel takistab mängimist see, et neil läheb meelest kombinatsioonide võidujärjestus. Mis on tugevam – kolmik, rida või mast? Kui võita soovid, tee selgeks, kuidas üht kombinatsiooni teisest eristada. Royal flushi nägemisest ära kohe unistama hakka.
  3. Tunne mõisteid. Ükskõik millisest pokkerimängust osa võttes peab teadma, mida iga sõna tähendab, sest muidu on keeruline kõike jälgida ning sellest aru saada. Iga kord kelleltki asja tähendust küsida pole mõistlik, kuna see jätab rumala mulje. Netist võib leida mitmeid pokkerisõnastikke, kust võib kõik vajaliku selgeks õppida.
  4. Laua ääres mängides ära unusta etiketti. Kuigi kõik mängu puutuv on oluline, ei ole vähemtähtis ka lauaetikett. See tähendab, et kõik mängijad on ühel lainel ning sa ei paista kuidagi eriliselt silma. Etiketi järgimiseks jälgi seda, mis lauas toimub. Vaikne vestlus ei sega kedagi, kuid kindlasti ei tohiks valjult rääkida ega naerda. Selle asemel jälgi teisi – vaata, mida teeb jagaja, vaata mida teevad teised mängijad. Pokker kasiino pole kiire mäng, selles on tarvis kannatlikkust.
  5. Püüa alati ära arvata, mis kaardid teistel on. Esmalt võib see näida keeruline ning võimatu, kuid aja jooksul võid juba lihtsamalt ära arvama hakata, kelle käes milline kaart on. Võid proovida end teise nahas tunda – milliste kaartidega sa niimoodi panustaksid nagu tema?