Kuidas olla toeks värskele immigrandile?

Sisserännanud inimeste elu pole alati meelakkumine, kuna nad on pidanud juba läbi elama mõnda piisavalt tõsist põhjust, et elukohta vahetada lausa mitme riigi vahel. Alati pole see küll reegel, ent enamasti on uues elukohas keskkonnaga harjumine alles jätk eelnevatele kannatustele. Seetõttu saavad kohalikud elanikud uute tulijate heaks nii mõndagi ära teha. See ei pruugi valitsevate eelarvamuste ja kohati vaenuliku suhtumise tõttu kerge olla, ent siiski tasub inimestel põhiselt otsustada: kui on tore isik, siis miks mitte talle toeks olla?

Kõigepealt on tähtis teha kindlaks, et äsja emigreerunud inimesel oleks kõik dokumendid korras. Kui paberimajandusega esineb tõrkeid, siis võib teda ähvardada riigist välja saatmine. Seega, uuri aegsasti, et tal oleks kehtiv elamisluba.

Töö otsimine on teine taak, millega peab silmitsi seisma iga värskelt emigreerunud isik. See pole küll sugugi kerge, kuid soovi korral võid olla toeks ja aidata inimesel endale tööd leida. Võid uurida ja küsida tuttavatelt, kas kellelgi on juhuslikult vaja kibedaid töökäsi. Kui jah, siis saad uuele sisserännanud sõbrale sellest rääkida. Sobivuse korral võib see suureks abiks olla.

Kindlasti võid pakkuda välja erinevaid arendavaid vaba aega sisustavaid tegevusi. Niiviisi võid aidata kaasa sellele, et oma kodumaalt lahkunu tunneb end uues keskkonnas rohkem integreerununa. Sotsialiseerumise ja ühiskonda sobitumise juures on meeletult oluline faktor see, et inimesed tunneksid, et neil on üht-teist teha ja nad saavad kohalikega koos aega veeta. Võite minna näiteks kohalikke vaatamisväärsusi avastama või teha väljasõite muudesse linnadesse.

Tutvusta sisserännanud inimest kõikidele oma sõpradele-tuttavatele, sest selle kaudu võib tekkida veelgi rohkem sotsiaalseid sidemeid juurde. Läbi taoliste tegevuste on võimalik inimestel saada teada, millega tegelevad teised uues koduriigis elavad kodanikud. Oluline on seegi, et vahetu suhtluse kaudu õpitakse rohkem uue keele ja kultuuri kohta. Alati tasub meeles pidada, et immigrandile võib olla värskes keskkonnas hakkama saamine üsna valulik, sest kohalike kommete ja tavade mitte tundmine avaldub väga paljudes erinevates situatsioonides. Seepärast proovi alati olla mõistev ja toetava suhtumisega!