Kuidas käituda Blackjacki lauas?

Kui sul on plaan minna mängima päriskasiinosse, kuid ei tea täpselt kõiki käitumisnorme, siis oled jõudnud õigele lehele! Toon siin välja mõned olulisemad nõuanded algajatele, et kasiinot külastades ei peaks end rumalalt tundma ja saaks vältida ebamugavaid olukordi!

Otsuste tegemine

Diilerile tuleb alati selgeks teha, millise valiku sa teha tahad. Selleks saab kas siis sõnades väljenduda või kasutada Blackjackis kasutatavaid kokkuleppelisi märguandeid:
⦁ Lauale koputus tähendab et soovid veel ühte kaarti.
⦁ Lehvitades kätt üle oma kaartide, tähendab, et sa valid “stand”.
⦁ Kahe sõrmega kaartidele osutamine – “split”. Splittida saab ka, kui asetad vajamineva panuse oma juba tehtud panuse kõrvale.
⦁ Ka duubeldada saab nii, et paned vajamineva panuse oma eelneva panuse kõrvale lisaks. Diilerid saavad enamasti su käesolevate kaartide põhjal aru, et kas soovid splittida või duubeldada. Et täiesti kindel olla, võid ka verbaalselt üle öelda, kumma käigu tahad teha – seda eriti juhul kui su käe põhjal on raskem aru saada, kas tahad teha “double” või “split”.

Võitude vastuvõtmine

Kui sa võidad, asetab diiler sinu panusežetoonide kõrvale võidužetoonid. On oluline meeles pidada, et neid žetoone ei tasu kohe ahnelt krabama hakata! Pigem on heaks tavaks ära oodata, kuni diiler on kõik žetoonid laual ka teiste mängijatega ära majandanud ning kasutatud kaardid kokku korjanud.

Strateegiakaardi kasutamine

Üllataval kombel lubavad enamus kasiinodest mängijatel strateegiakaarte kasutada – paljud isegi pakuvad neid omaltpoolt! Kuid samas ei tohiks nende kasutamisega mängu tempot liialt maha tõmmata. Sa ärritad teisi mängijaid, kui hakkad igat käiku pikalt strateegiakaardilt uurima ja vaagima – üldiselt on strateegiakaardid nii disainitud, et õige valiku leiab üpris ruttu üles ja see ei tohiks eriti aega võtta. Kellelegi ei meeldi jokutajad!

Teiste mängijatega rääkimine

Teistega Blackjacki lauas jutu vestmine on paljudele üks mänguilu osa ja see on täiesti aksepteeritav. Paljude jaoks on õhtu juba sellega korda läinud, kui satutakse lõbusasse ja jutukasse lauda ning saab heas seltskonnas mõnusalt aega veeta!

Kuid siin on ka mõni konks – mõned mängijad ei taha alati juttu ajada. Seega kui sisened hiirvaiksesse lauda, siis võib olla nii, et keegi lauasolijatest ei ole vestlusest huvitatud. Sa võid alati proovida mõnd jututeemat üles võtta, kuid kui näed, et keegi vedu ei võta, siis parem mängi ka ise vaikselt edasi või kui tõesti januned suhtluse järele, siis saab ka alati lauda vahetada.

Lisaks ei tohiks kunagi kellelegi hakata nõu andma, kui nad seda just ise ei küsi ning mitte mingil tingimusel ei tohiks kellegi “valesid” otsuseid kommenteerida – see on nede raha ja nad teavad ise täpselt, kuidas nad sellega mängivad.

Kui neist Blackjacki etiketireeglitest kinni suudad pidada, aitad nii endal kui teistel mängijal mängu nautida ning luua mõnusam meeleolu. Austagem teisi ja meid austatakse samamoodi vastu!